“Ze zijn al weg!” Met die woorden komt Martine Goeman van Defence for Childeren naar buiten uit het detentie centrum. Eerst had ze 1,5 uur geprobeerd om binnen gelaten te worden bij Marcia en Claucio en hun ouders. Aan het begin van de protest bijeenkomst werden alle demonstranten, vrienden en sympathisanten blij verrast met het nieuws dat de beide kinderen in Nederland mochten blijven.
De kinderen en hun moeder krijgen een permanente verblijfsstatus. Via een andere uitgang van het detentiecentrum zijn ze maandagavond overgebracht naar een gezinslocatie in Gilze-Rijen. De vader krijgt echter geen verblijfsstatus, en zal vrijdag terug moeten naar Angola, zegt staatssecretaris Klaas Dijkhoff (asielbeleid).
Eveline Altena
31 augustus 2015 op 23:54nou ja leuk is anders
Eveline Altena
31 augustus 2015 op 23:54ik bedoel dat detentie centrum schijnt echt heel erg te zijn zeg ik maar even voor de zekerheid erbij
Henny Braun
1 september 2015 op 00:42Plaatsvervangende schaamte