Waar staat deze kop koffie in Zeist? Het is wereld koffiedag. ( #wereldkoffiedag)

Vandaag is het Wereld Koffiedag! Ik ben gek op koffie! Mijn ochtenden beginnen dan ook vaak met een dubbele espresso om wakker te worden. Waarna ik voor de lunch nog graag éé of 2 cappuccino’s drink. Cappuccino is espresso met warme melk en melkschuim. Een Italiaan drinkt alleen in de ochtend cappuccino. Een cappuccino na 12 uur kan eigenlijk niet. Italianen gruwen bovendien van een cappuccino na het avondeten.

Vanochtend heb ik heerlijk kunnen genieten van een cappuccino in het najaarzonnetje. Raad waar dit kopje koffie staat in het centrum van Zeist. Bij voldoende inzendingen verloten wij twee koffie met gebak.  Stuur je antwoord naar info@oogopzeist.nl.

Lees verder voor een paar leuke feitjes over koffie… 

  • Wist je dat gelovigen pas duizend jaar later mochten genieten van een kopje koffie dan niet gelovigen. Pas nadat de paus de koffiebonen zegende in de 16e eeuw, mochten de gelovigen ook koffie drinken.
  • Er bestaan wereldwijd zo’n 60 verschillende soorten koffiebonen.
  • Koffie vermindert de kans op borstkanker. Dat geldt als je 5 kopjes koffie per dag drinkt, ontdekten Zweedse onderzoekers.
  • Kopi Loewak is de duurste koffie ter wereld, vanwege het opvallende productieproces: Het katachtige dier loewak eet de rode koffiebessen. De pitten verteren niet en worden uitgepoept. Daar maakt men vervolgens koffie van. Het proces door het maagdarmkanaal zorgt voor een unieke smaak.
  • Koffie is de afgelopen 15 jaar steeds goedkoper geworden.
  • ‘Koffie’ stamt af van de naam quahweh, wat sterkte of macht betekent. Maar ooit afgevraagd waar het woord cappuccino vandaan komt? Dit is namelijk vernoemd naar de monnik van de religieuze orde van kapucijners.
  • Door hun bruine klederdracht met ‘witte’ haren hebben zij dezelfde kleuren als de cappuccino.
  • Verschillende wetenschappelijke onderzoeken tonen aan dat koffiedrinkers 65% minder kans op alzheimer hebben.
  • Bakkie Pleur kennen we allemaal in Den Haag. Het betekent eigenlijk ‘oprot koffie’ of platter ‘pleur-op-koffie’. Het is lang gebruikelijk geweest om aan het eind van de avond ‘ter ontnuchtering’ een kopje koffie te geven aan de gasten, tegelijk dus een hint dat de gezellige avond voorbij was en je geacht werd naar huis te gaan.
  • Een Haags bakkie is een half gevuld kopje koffie.

In Zeist en Uitrecht kennen we eigenlijk geen uitdrukkingen met koffie. Ken je toch een uitdrukking een Zeister of  uitdrukking met koffie  mail hem ons.

Raad waar dit kopje koffie staat in het centrum van Zeist. en deel dit bericht op Facebook. Bij voldoende inzendingen verloten wij …..? Stuur je antwoord naar info@oogopzeist.nl

Oog op Zeist

Vrijdag of zaterdag maken wij bekend waar dit  kopje koffie zich bevond.

Voor Jou Uitgezocht

  • Linda van Nieuwkerk-Nap
    29 september 2015 op 18:54

    Home of hearts?

  • Karen van Someren-Gijsen
    29 september 2015 op 19:54

    Bij mij?

  • Bianca Bolhoeve
    29 september 2015 op 19:54

    Broodlokaal 🙂 lekker hoor!

  • Mieke Van De Kamp Vink
    29 september 2015 op 19:54

    Het Broodlokaal!

  • Elsje Amman
    29 september 2015 op 21:53

    Hogeweg. Dat leuke koffiecafeetje

  • Agaat Verhagen
    29 september 2015 op 21:53

    Bij Elsje Amman hihi

  • Pieta Veenvliet-Slob
    29 september 2015 op 21:53

    Abrona eet café in Zeist

  • Elsje Amman
    29 september 2015 op 21:53

    Ja, ik heb wel lekkere koffie al zeg ik het zelf😄

  • Martine van Delft
    29 september 2015 op 21:53

    Home of hearts

  • Elsje Amman
    29 september 2015 op 21:53

    De koffietafel. Zo heet ie.

  • Elsje Amman
    29 september 2015 op 21:53

    Of de koffietafel. Kan ook nog.

  • Elsje Amman
    29 september 2015 op 21:53

    Als ik ze nou allemaal noem heb ik nog een kans misschien.

  • Arjan Plooij
    29 september 2015 op 22:54

    Broodlokaal

  • Toos Dalhuisen-Mulder
    29 september 2015 op 22:54

    home of hearts

  • OogopZeist.nl
    29 september 2015 op 23:54

    Stuur je antwoord naar info@oogopzeist.nl en deel dit bericht

  • Dominique Rensing
    29 september 2015 op 23:54

    ☕ +tafel koffietafel….

  • Lida Collet
    30 september 2015 op 07:54

    Abrona

  • marianne schimmel- Hartjes
    30 september 2015 op 12:57

    Deze heerlijke koffie dronk u bij bakkerij Neplenbroek op de Meester de Klerkstraat.

  • SJ Meyer
    30 september 2015 op 16:00

    Deze kop koffie staat bij Bon Vivant!

  • Corrie Peek-Hillebrand
    1 oktober 2015 op 13:53

    Broodlokaal!

  • Magda Bos
    1 oktober 2015 op 17:53

    Broodlokaal

  • Stefan Middelkoop
    1 oktober 2015 op 19:53

    Deze koffie staat op de foto.

  • Sophia van der Klis
    1 oktober 2015 op 19:53

    Wereldwinkel. Zeist.