Categorie

Politiek

D66 krijgt een vijfde van de stemmen in Zeist.

De voorlopige uitslag van de Tweede Kamerverkiezing in de gemeente Zeist van 15, 16 en 17 maart 2021 is als volgt:

PartijUitgebrachte stemmen 2021Percentage stemmen 2021Uitgebrachte stemmen 2017Percentage stemmen 2017
VVD9.29823,299.81825,24%
PVV (Partij voor de Vrijheid)2.8847,223.7539,65%
CDA2.9697,44 3.7539,65%
Democraten 66 (D66)8.24320,65 5.96315,33%
GroenLinks2.9547,404.49611,56%
SP (Socialistische Partij)1.5203,812.1545,54%
Partij van de Arbeid (PvdA)1.9634,922.2115,68%
ChristenUnie1.4973,751.4723,78%
Partij voor de Dieren2.0785,201.5934,10%
50Plus2980,758602,21%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)6131,547261,87%
DENK1.1232,811.0012,57%
Forum voor Democratie1.3103,286061,56%
BIJ12570,64
JA217531,89
Volt1.4133,54
NIDA1550,39
Verkiezingsoproep Emmaplein

Opkomst

In de gemeente Zeist zijn 49.108 nwoners opgeroepen te gaan stemmen voor de Tweede Kamerverkiezing. Hiervan zijn 40.117 mensen gaan stemmen. De opkomst voor de Tweede Kamerverkiezing in de gemeente Zeist in 2021 is 81,56 % (in 2017 83,28%).

Blanco en ongeldig

Er zijn 64 blanco stemmen uitgebracht en 62 ongeldige stemmen. .

8 Raadsleden maken jungletocht in de Groene Driehoek.

De Groene Driehoek zit niet te wachten op de 2 grootste windmolens van Nederland. Zaterdagochtend 3 oktober trokken 8 raadsleden met laarzen erop uit om zelf een kijkje te nemen in de Groene Driehoek. De Groene Driehoek is het…

De dodenherdenking doen we dit jaar alleen.

Marcello (Rex) van der Wal uit Utrecht kwam even voor 8 uur met een bos rode rozen het Walkartpark in gefietst. Hij had op dodenherdenking Zeist uit gekozen om de doden ter herdenken en bloemen te leggen bij het…

’t Rond kleurt Oranje.

De gemeente Zeist zegt “NEE” tegen geweld tegen vrouwen en sluit zich aan bij de internationale campagne Orange the World. De kleur oranje staat symbool voor een zonnige toekomst, vrij van geweld tegen vrouwen en meisjes. Daarom kleurt vanaf…

11de lokale veteranendag vooral tijd om ervaringen te delen

Gelijkgestemd maar zeker niet gelijk. Veteranen delen verhalen met elkaar in gemeentehuis. Zaterdag 28 september organiseerde de gemeente Zeist voor de 11de keer een lokale veteranendag. Deze bijeenkomst op het gemeentehuis, is voor mensen uit Zeist, die gediend hebben…

Vandaag mag je stemmen!

Vandaag kun je in Zeist stemmen voor de Provinciale Staten van Utrecht en het Waterschap Stichtse Rijnlanden. Vanaf half 8 tot 21:00 zijn er in de gemeente 35 stembureaus open. Het stembureau in de weggeefwinkel in Vollenhove is minder…

Gemeenteraad neemt Energieplan van Samen Duurzaam Zeist in ontvangst

De gemeenteraad van Zeist heeft eerder als ambitie een ‘klimaatneutraal Zeist in 2030’ vastgesteld. Op deze wijze wil Zeist bijdragen aan de strijd tegen klimaatverandering en aan een gezond leefklimaat in Zeist. Samen Duurzaam Zeist heeft in het Energieplan…

%d bloggers liken dit: